Język angielski w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Studia podyplomowe w Europejskiej Uczelni w Warszawie „Język angielski w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej” są adresowane do nauczycieli i osób posiadających przygotowanie pedagogiczne, zainteresowanych uzyskaniem przygotowania językowego i merytorycznego oraz kwalifikacji metodycznych w zakresie nauczania języka angielskiego na poziomie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
Podczas studiów intensywne doskonalenie języka umożliwi przystąpienie do certyfikowanego egzaminu z języka angielskiego, niezbędnego do uzyskania pełnych kwalifikacji do nauczania języka.

CELE STUDIÓW
Zdobycie kwalifikacji i kompetencji niezbędnych do nauczania języka angielskiego na poziomie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
Podniesienie poziomu wiedzy merytorycznej i metodycznej zainteresowanych osób w zakresie prawidłowości przyswajania języka oraz stosowania metod i technik nauczania języka angielskiego, niezbędnych w pracy dydaktycznej na etapie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
Doskonalenie języka w zakresie sprawności językowych, takich jak: czytanie i słuchanie ze zrozumieniem, pisanie, mówienie, znajomość struktur gramatyczno-leksykalnych na poziomie B2 oraz przygotowanie do przystąpienia do egzaminu nadającego kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w przedszkolach i klasach I-III wg rozporządzeń MEN z dnia 12 marca 2009 r. i 17 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.

KWALIFIKACJE UZYSKIWANE PRZEZ ABSOLWENTA
Absolwent uzyska wymagane kwalifikacje oraz będzie dysponował wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie przygotowania do prowadzenia zajęć z języka angielskiego na etapie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Będzie potrafił włączać zajęcia z języka angielskiego do procesu wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, mając przy tym bogaty metodyczny warsztat pracy i merytoryczne przygotowanie do pracy z językiem obcym z dziećmi.
Absolwenci studiów będą przygotowani od strony językowej do zdania egzaminu na poziomie B2 z uwagi na to, iż w program studiów wpisane jest intensywne doskonalenie języka angielskiego (180 godzin).
Po zakończeniu studiów oraz uzyskaniu certyfikatu potwierdzającego znajomość języka angielskiego na poziomie B2 absolwent otrzyma pełne kwalifikacje do nauczania języka w placówkach oświatowych i edukacyjnych, takich jak: przedszkola, klasy I-III szkoły podstawowej oraz szkoły językowe.

WARUNKI UZYSKANIA ŚWIADECTWA
Warunkiem ukończenia studiów i uzyskania świadectwa są pozytywne wyniki wszystkich zaliczeń i egzaminów oraz przygotowanie pracy dyplomowej i jej prezentacja w trakcie egzaminu dyplomowego.

Studia podyplomowe, niestacjonarne, 3 semestry – 350 godzin, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.

RAMOWY PROGRAM STUDIÓW
Podstawy dydaktyki języka angielskiego
Metodyka nauczania języka angielskiego na etapie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
Emisja głosu
Warsztaty metodyczne, w tym:
Gry i zabawy w nauczaniu języka obcego
Technologie informacyjne w nauczaniu języka obcego
Fonetyka praktyczna
Zagadnienia gramatyczne i leksykalne
Czytanie ze zrozumieniem
Słuchanie ze zrozumieniem
Konwersacje
Formy pisemne
Zintegrowane sprawności językowe: techniki egzaminacyjne
Seminarium dyplomowe
Praktyka

DOKUMENT UZYSKIWANY PRZEZ ABSOLWENTA
Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów.

Wpłata jednorazowa: 4200 PLN, bez opłaty rejestracyjnej i wpisowego!
Wpłata semestralna: 1600 PLN + 350 PLN, przy zapisie wymagana opłata rejestracyjna i wpisowe odliczane od ostatniej wpłaty.
Absolwenci naszej uczelni: 4000 PLN przy wpłacie jednorazowej i 1400 PLN w ratach, bez opłaty rejestracyjnej i wpisowego!

Wymagania wstępne: ukończone studia I lub II stopnia
Zasady rekrutacji: kolejność zgłoszeń

Terminy zajęć: sobota/niedziela – co 2 tygodnie lub wg uzgodnień ze studentami!

Modlińska 51, 03-199 Warszawa (A, Parking)
Grochowska, Warszawa (PKP DW, M2, A, T, Parking)
Al. Jerozolimskie, Warszawa (PKP DC, M1, A, T)

Pracuje u nas wysoko wykwalifikowana kadra wywodząca się z najlepszych uczelni krajowych i zagranicznych o dużym doświadczeniu oraz kompetencjach praktycznych i środowiskowych. Mamy pozytywne oceny PKA i naszych absolwentów. Oferujemy dobrą jakość w korzystnej cenie – bardzo korzystna oferta dla tych, którzy nie chcą przepłacać.

* Uprzejmie informujemy, że zajęcia uruchamiamy po zebraniu wystarczającej liczby kandydatów, w tym również od września.