Media i komunikacja społeczna

Specjalność jest zorientowana na zarządzanie nowymi i tradycyjnymi sposobami komunikacji społecznej, w tym na media, a zwłaszcza media komunikacji masowej. We współczesnym świecie media i komunikacja społeczna to jeden z najważniejszych czynników i sposobów kształtowania współczesnej rzeczywistości politycznej, społecznej i ekonomicznej.

Specjalność pozwoli poznać procesy zachodzące we współczesnym świecie i mechanizmy ich kształtowania. Nasza kadra naukowo-dydaktyczna, która na co dzień aktywnie uczestniczy w życiu społeczno-gospodarczym kraju, przekaże studentom najważniejsze sposoby konstruowania przekazu medialnego i doskonalenia warsztatu dziennikarskiego. Studenci poznają mechanizmy, które kreują przestrzeń polityczną Polski oraz współczesnego świata.

Studia na tej specjalności są otwarte dla absolwentów wszystkich kierunków studiów I stopnia nie tylko naszej uczelni. Szczególnie polecamy ten kierunek absolwentom ekonomii, zarządzania, administracji, informatyki, rachunkowości, finansów itp.

• zarządzanie mediami w Polsce i na świecie
• współczesna komunikacja masowa
• pozyskiwanie informacji w Internecie
• warsztaty dziennikarskie

Specjalność jest ukierunkowana dla osób związanych z branżą oraz absolwentów studiów pierwszego stopnia, którzy chcą podjąć w niej pracę na stanowiskach kierowniczych.

Nasze Atuty

Pracuje u nas wysoko wykwalifikowana kadra wywodząca się z najlepszych uczelni krajowych i zagranicznych o dużym doświadczeniu oraz kompetencjach praktycznych i środowiskowych. Mamy pozytywne oceny PKA i naszych absolwentów. Oferujemy dobrą jakość w korzystnej cenie – bardzo dobra oferta dla tych, którzy nie chcą przepłacać.