Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z diagnozą i terapią logopedyczną

Specjalność jest adresowana do osób zainteresowanych pracą z dziećmi, zorientowaną na diagnozę potrzeb i wsparcie prawidłowej organizacji wrażeń sensorycznych (bodźców) u dziecka. Program uwzględnia, obok przedmiotów o charakterze ogólnopedagogicznym, przedmioty przygotowujące studenta do prowadzenia diagnozy i terapii logopedycznej oraz aktywizujące rozwój i uczenie się dziecka.

Obejmuje wybrane zagadnienia z takich obszarów jak: logopedia i zaburzenia mowy z profilaktyką, diagnoza i korekta zaburzeń rozwoju dziecka, metodyka edukacji polonistycznej, metodyka edukacji matematycznej, metodyka edukacji społeczno-przyrodniczej, metodyka edukacji plastycznej i technicznej, metodyka edukacji muzycznej, metodyka edukacji wychowania fizycznego z edukacją zdrowotną.

Prowadzenie zajęć w zakresie integracji logopedycznej dla dzieci. Absolwent może pracować w przedszkolach, klubach malucha, ośrodkach prowadzących zajęcia logopedyczne i innych ośrodkach edukacyjnych, jak również prowadzić własną działalność w tym zakresie (jedno- lub wieloosobową działalność gospodarczą).

Pracuje u nas wysoko wykwalifikowana kadra wywodząca się z najlepszych uczelni krajowych i zagranicznych o dużym doświadczeniu oraz kompetencjach praktycznych i środowiskowych. Mamy pozytywne oceny PKA i naszych absolwentów. Oferujemy dobrą jakość w korzystnej cenie – bardzo dobra oferta dla tych, którzy nie chcą przepłacać.