Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z nauczaniem języka francuskiego

Specjalność adresowana jest do osób zainteresowanych pracą z dziećmi zorientowaną na naukę i posługiwanie się w zabawie językiem francuskim. Program, obok przedmiotów o charakterze ogólnopedagogicznym, uwzględnia przedmioty przygotowujące studenta do nauczania języka francuskiego oraz posługiwania się nim w zabawie (w tym słuchanie i oglądanie bajek w języku obcym, nauka tekstów piosenek i wierszyków, śpiew itp.).

TEMATYKA ZAJĘĆ:
obejmuje wybrane zagadnienia z takich obszarów, jak:  metodykę nauczania języka specjalności w przedszkolu i klasach I-III, praktyczną naukę języka specjalności, metodykę edukacji polonistycznej, metodykę edukacji matematycznej, metodykę edukacji społeczno-przyrodniczej, metodykę edukacji plastycznej i technicznej, metodykę edukacji muzycznej, metodykę edukacji wychowania fizycznego z edukacją zdrowotną.

Wspomaganie nauki języka obcego poprzez prowadzenie zajęć w języku obcym aktywizujących rozwój i uczenie się dziecka w wieku 3-5 lat oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Absolwent może pracować w przedszkolach, klubach malucha, szkole podstawowej, świetlicach, domach dziecka, jak również prowadzić własną działalność w tym zakresie (opiekun dziecka z językiem obcym, pomoc w odrabianiu lekcji z języka obcego, korepetytor itp. – prowadząc jedno- lub wieloosobową działalność gospodarczą).