Studia podyplomowe techniki, informatyki i technologii informacyjnych dla nauczycieli (z uprawnieniami) adresowane są do absolwentów studiów magisterskich lub zawodowych (inżynierskich i licencjackich), pracujących w szkołach, placówkach edukacyjnych oraz wszystkich, którzy posiadają uprawnienia pedagogiczne i z własnej inicjatywy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i kompetencje.
Program studiów realizowany jest w ciągu 3 semestrów (350 godzin). Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu w systemie sobotnio – niedzielnym.

Studia zorientowane są na podniesienie poziomu wiedzy merytorycznej i metodycznej zainteresowanych osób, co pozwoli przygotować nauczycieli różnych specjalności do prowadzenia zajęć z przedmiotów technika, informatyka i technologia informacyjna a także stworzy możliwość poprawienia dotychczasowego stylu pracy oraz podjęcie nowych obowiązków w warunkach zreformowanego systemu edukacji.

KWALIFIKACJE UZYSKIWANE PRZEZ ABSOLWENTA
Absolwent studiów podyplomowych dysponuje wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu techniki,  informatyki i technologii informacyjnej.

DOKUMENT UZYSKANY PRZEZ ABSOLWENTA
„Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wg. Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dn. 1 września 2011r., potwierdzające kwalifikacje podyplomowe, wydawane po uzyskaniu określonych efektów kształcenia na studiach podyplomowych.”

DODATKOWE UPRAWNIENIA UZYSKIWANE PRZEZ ABSOLWENTA
Ukończenie studiów podyplomowych w Europejskiej Uczelni w Warszawie nadaje uprawnienia do nauczania techniki, informatyki i technologii informacyjnej w szkołach podstawowych, gimnazjach i w szkołach ponadgimnazjalnych. Jednocześnie umożliwia włączenie informatyki do nauczania przedmiotów, które są związane z podstawowymi kwalifikacjami nauczyciela, jak również wykorzystanie wiedzy technicznej do nauczania tych przedmiotów.

FORMA KSZTAŁCENIA
Studia podyplomowe

Studia niestacjonarne

BLOK TECHNIKA:

zastosowania systemów komputerowych w technice
podstawy konstrukcji maszyn
nauka o materiałach
podstawy mechatroniki
grafika inżynierska
nowoczesne technologie wytwarzania
technika a ochrona środowiska
maszyny i urządzenia użytkowe
bezpieczeństwo w ruchu drogowym
dydaktyka techniki

BLOK INFORMATYKA:
architektura komputerów i systemy operacyjne
sieci komputerowe
programy użytkowe
języki programowania
algorytmy i struktury danych
grafika i komunikacja człowiek-komputer
edukacja na odległość
dydaktyka informatyki
seminarium dyplomowe
praktyka dydaktyczna

Kierownik studiów: dr Jadwiga Wicińska

Wpłata jednorazowa 4200 PLN bez opłaty rejestracyjnej i wpisowego!
Wpłata semestralna 1600 PLN + 350 PLN, przy zapisie wymagana opłata rejestracyjna i wpisowe odliczane od ostatniej wpłaty.
Absolwenci naszej uczelni: 4000 PLN przy wpłacie jednorazowej i 1400 PLN w ratach bez opłaty rejestracyjnej i wpisowego!

Wymagania wstępne: Ukończone studia wyższe I lub II stopnia
Zasady rekrutacji: Kolejność zgłoszeń.

Terminy zajęć: Zajęcia, sobota/niedziela – co 2 tygodnie lub wg. uzgodnień ze studentami!

Modlińska 51, 03-199 Warszawa (A, Parking)
Grochowska, Warszawa (PKP DW, M2, A, T, Parking)
Al. Jerozolimskie, Warszawa (PKP DC, M1, A, T)

Pracuje u nas wysoko wykwalifikowana kadra wywodząca się z najlepszych uczelni krajowych i zagranicznych o dużym doświadczeniu oraz kompetencjach praktycznych i środowiskowych. Mamy pozytywne oceny PKA i naszych absolwentów. Oferujemy dobrą jakość w korzystnej cenie – bardzo korzystna oferta, dla tych, którzy nie chcą przepłacać.