Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy (BHP)

Studia podyplomowe są skierowane do osób posiadających dyplom ukończenia studiów I lub II stopnia wszystkich kierunków i specjalności, które są zainteresowane tą problematyką.
Studia trwają 2 semestry. Plan studiów obejmuje 30 ECTS i 245 godzin.

KWALIFIKACJE UZYSKIWANE PRZEZ ABSOLWENTA
Absolwent studiów podyplomowych dysponuje wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu BHP. Program zajęć uwzględnia najnowsze wymagania prawne i organizacyjne związane z BHP. Daje możliwości nabycia umiejętności praktycznego zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy w przedsiębiorstwach i instytucjach.

DOKUMENT UZYSKIWANY PRZEZ ABSOLWENTA
„Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wg Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dn. 1 września 2011 r., potwierdzające kwalifikacje podyplomowe, wydawane po uzyskaniu określonych efektów kształcenia na studiach podyplomowych”.

DODATKOWE UPRAWNIENIA UZYSKIWANE PRZEZ ABSOLWENTA
Ukończenie studiów podyplomowych potwierdza uzyskanie kwalifikacji starszego inspektora lub specjalisty do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy (zgodnie z wymogami Rozporządzenia z dnia 2 września 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U z 1997 r., Nr 109, poz. 704 zm., Dz. U. z 2004 r., Nr 246, poz. 2468)).

FORMA KSZTAŁCENIA
Studia podyplomowe

Studia niestacjonarne

Podstawy organizacji i zarządzania
Podstawy zarządzanie zasobami ludzkimi
Podstawy prawa pracy
Zarządzanie ryzykiem i polityka bezpieczeństwa
System zarządzania BHP – projektowanie, wdrażanie
Analiza stanowiska pracy z elementami ergonomii
Audyt wewnętrzny systemu zarządzania BHP
Metody badania wypadków i chorób zawodowych
Mediacje i negocjacje
Projekt dyplomowy
Seminarium dyplomowe

Wpłata jednorazowa: 3000 PLN, bez opłaty rejestracyjnej i wpisowego!
Wpłata semestralna: 1600 PLN + 350 PLN, przy zapisie wymagana opłata rejestracyjna i wpisowe odliczane od ostatniej wpłaty.

Wymagania wstępne: ukończone studia I lub II stopnia
Zasady rekrutacji: kolejność zgłoszeń

Terminy zajęć: sobota/niedziela – co 2 tygodnie lub wg uzgodnień ze studentami!

Modlińska 51, 03-199 Warszawa (A, Parking)
Grochowska, Warszawa (PKP DW, M2, A, T, Parking)
Al. Jerozolimskie, Warszawa (PKP DC, M1, A, T)

Pracuje u nas wysoko wykwalifikowana kadra wywodząca się z najlepszych uczelni krajowych i zagranicznych o dużym doświadczeniu oraz kompetencjach praktycznych i środowiskowych. Mamy pozytywne oceny PKA i naszych absolwentów. Oferujemy dobrą jakość w korzystnej cenie – bardzo korzystna oferta dla tych, którzy nie chcą przepłacać.

* Uprzejmie informujemy, że zajęcia uruchamiamy po zebraniu wystarczającej liczby kandydatów, w tym również od września.